<
نمایی از فروشگاه شعبه اردبیل
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹ و ۱۲ دقیقه
40 هزار متر مربع فرش دستبافت خراسان خراسان جنوبی صادر شد
40 هزار متر مربع  فرش دستبافت خراسان خراسان جنوبی صادر شد
رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی با بیان اینکه در مدت ۶ ماهه اول امسال ۷۰ هزارمتر مربع فرش دستباف در استان بافته شده است گفت: در این مدت ۴۰ هزار متر مربع فرش دستباف خراسان جنوبی به ارزش ۴ و نیم میلیون دلار صادر شده است.

حسن کامیابی‌مسک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجنداظهار داشت: در مدت 6 ماهه اول امسال 70 هزار مترمربع فرش دستباف در خراسان جنوبی به ارزش تقریبی 25 میلیارد تومان تولید شده است.

وی افزود: در زمینه صادرات فرش دستباف نیز در این مدت 40 هزار مترمربع فرش به ارزش 4 و نیم میلیون دلار صادر شده است که بیشتر فرشهای صادراتی به کشورهای آلمان، ایتالیا، امارات صادر شده است.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات فرش استان گفت: از سال 89 فرش ایران توسط آمریکا مورد تحریم قرار گرفت که این موضوع باعث کاهش صادرات فرش ایران و از جمله فرش خراسان جنوبی شده است و از طرفی امروزه پوششهای جدید شامل انواع کف پوشها و پارکتها جایگزین فرش شده است که سبب کاهش صادرات این محصول به صورت جهانی شده است.

کامیابی‌مسک افزود: مشکل اساسی بافندگان فرش دستباف خراسان جنوبی، بیمه، گرانی مواد اولیه، کمبود نقدینگی و نبود تسهیلات بافندگی است.

وی اظهار داشت: نقش ریزماهی، خشتی و نائین از نمونه‌های فرشهای دستباف خراسان جنوبی است و تاکنون فرش شهرستان مود و قهستان در استان خراسان جنوبی ثبت جهانی شده است و ثبت برند درخش هم در حال انجام است.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 50 هزار بافنده فرش دستباف در استان خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند که از این تعداد تنها 10 درصد بیمه قالی‌بافی هستند.

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *