<
نمایی از فروشگاه شعبه اردبیل
۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳ و ۴۸ دقیقه
اختصاصی/ دلایل افت طلا به 1250 دلار در هر اونس چیست؟ / طلا در چه صورت صعود خواهد کرد
اختصاصی/ دلایل افت طلا به 1250 دلار در هر اونس چیست؟ / طلا در چه صورت صعود خواهد کرد
طلانیوز : در حالیکه طلا یه پایین سطح 1300 دلاری افت کرد و دوباره به این سطح بازگشت ،به باور تحلیلگران موسسه تحقیقاتی آی ان جی  3عامل تقاضای فیزیکی، تنش های  ژئوپلتیک، نرخ تورم باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد.

به گزارش کیتکو نیوز، اولیور نوگنت استراتژیست ارشد موسسه آی ان جی در این باره گفت: به نظر من تقاضای فیزیکی ، تنش های ژئوپلیتیک و تورم موجب تقویت قیمت جهانی طلا خواهد شد و ارزش اونس جهانی بیشتر از این افت نخواهد کرد و قیمت این فلز زرد در بلندمدت با افزایش چشمگیری همراه خواهد بود.

 

موسسه آی ان جی تاکید کرده است که افزایش تقاضای فیزیکی از سوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند عامل مهمی برای رشد قیمت جهانی طلا باشد. از سوی دیگر متوقف شدن روند صعودی ارزش دلار آمریکا با افزایش کسری بودجه و بدهی های آمریکا نیز فشار زیادی را بر ارزش دلار تا پایان امسال نیز می تواند و به نفع قیمت طلا باشد.

 

گرچه تقاضای فیزیکی طلا در سه ماه نخست امسال با کاهش روبرو شده است ولی به اعتقاد موسسه آی ان جی ، این یک روند موقت و زودگذر خواهد بود. شورای جهانی طلا اعلام کرده است که تقاضای فیزیکی طلا در سه ماه نخست امسال 7 درصد افت داشته است.

 

تقاضای فیزیکی در بازار هند در این مدت 12 درصد کاهش یافته است. ولی به نظر می رسد با تشدید نگرانی ها نسبت به تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی، تقاضای فیزیکی و مکان امن سرمایه گذاری برای طلا افزایش خواهد یافت.

 

از طرفی افزایش فشارهای تورمی در اقتصادهای توسعه یافته و صنعتی به خصوص آمریکا نیز می تواند عامل مهمی برای افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا باشد.

 

همچنین جورجتا بوئله، تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ای بی ان نیز اعتقاد دارد قیمت طلا تا پایان امسال تحت تاثیر تقویت ارزش دلار آمریکا و تاثیر سود اوراق قرضه روندی نزولی خواهد داشت و به کمتر از 1250 دلار خواهد رسید.

 

و به نظر این تحلیلگر افت قیمت طلا به کمتر از 1300 دلار در هر اونس جای تعجبی ندارد و در صورت ادامه صعود دلار باید منتظر طلای 1250 دلاری باشیم و تا پایان امسال باید منتظر قیمت 1250 دلاری باشیم.

 

جورجت بوئل گفت: خارج شدن قیمت طلا از محدوده 1300 تا 1350 دلاری یک نشانه مهم به شمار می رود. البته سال 2019 میلادی دوره بهتری برای طلا خواهد بود و قیمت هر اونس به بیش از 1400 دلار خواهد رسید.

 

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *