<
نمایی از فروشگاه شعبه اردبیل
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳ و ۵۴ دقیقه
۵ درصد کارگاه‌های صنایع دستی تعطیل شده اند
۵ درصد کارگاه‌های صنایع دستی تعطیل شده اند
رئیس اتحادیه فروشندگان صنایع دستی و اشیا قدیمی ،درباره آخرین وضع صنایع دستی در بازار گفت: هم اکنون باتوجه به روز‌های پایانی سال افزایش قیمتی برای صنایع دستی نداریم

ه گزارش افکارنیوز، محمد عبداللهی از رکود حاکم در بازار صنایع دستیگفت: هم اکنون بازار رونق مناسبی ندارد و خرید و فروش به حداقل رسیده است که علت آن را می‌توان درصادرات و بازار هدف شناسایی کرد.

به گفته عبداللهی، صنایع دستی به کشور‌های عربی صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان صنایع دستی در پاسخ به این پرسش که دولتچه راهکار‌ و برنامه‌هایی برای بهترشدن بازار صنایع می‌تواند مدنظر قرار دهد تصریح کرد: شرایط باید به گونه‌ای باشد که تعداد توریسم در بازار زیاد شود چراکه این امر می‌تواند چرخه عرضه و تولید را در بازار سرعت ببخشد.

وی در ادامه درباره راهکار‌های رونق بخش در صنایع دستی  اظهار کرد: با حمایت دولت، بسته‌هایی آماده شده که می‌توان به عنوان هدایا در مراسمات ملی و مذهبی به کارکنان و  سیاستمداران داده شود که این امر می‌تواند به رونق فرهنگ صنایع دستی کمک کند.

عبدالهی در ادامه تصریح کرد: مهمترین مشکلات ما در زمینه صنایع دستی آن است که کالا‌های ساخته شده را استانداردسازی و برندسازینکرده ایم، متولیان صنایع دستی اگر می‌خواهند از هنرمندان صنایع دستی حمایت کنند و بازار صنایع دستی رونق پیدا کند باید سلیقه شناسی صورت بگیرد. از سوی دیگر هم بازار مناسب برای فروش محصولات ایجاد شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان صنایع دستی گفت: امیدواریم با حمایت‌هایی که از سوی سازمان‌های ذیربط صورت می‌گیرد صنایع دستی بتواند در بازار‌های هدف رقابت کند.

عبداللهی با اشاره به اینکه ۵ درصد کارگاه‌ها تعطیل شده اند افزود: اصلاح زیرساخت‌ها به رفع مشکلات صنایع مختلف از جمله صنایع دستیمنجر می‌شود.

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *